W ostatnich tygodniach z sukcesem zakończyliśmy prace związane z modernizacją lotniska w Suwałkach. Wykonaliśmy instalacje elektryczne i teletechniczne oświetlenia drogi startowej, drogi kołowania i płyty postojowej.  Zainstalowaliśmy nowoczesne  i energooszczędne systemy oświetlenia nawigacyjnego w technologii LED. Wykonane przez nas prace znacznie zwiększyły bezpieczeństwo operacji lotniczych oraz przyczyniły się do dostosowania obiektu do obsługi startów i lądowań śmigłowców, szybowców, motolotni, awionetek i małych samolotów.

Zakończyliśmy również prace związane z modernizacją lotniska w Gliwicach. Wprowadzona modernizacja pozwoli uzyskać gliwickiemu lotnisku status lotniska publicznego i umożliwi obsługę lotów biznesowych i transportowych. Heli Factor z sukcesem wykonał montaż nowoczesnego systemu oświetlenia  nawigacyjnego LED dla nowej drogi startowej, drogi kołowania i płyty postojowej. W naszym zakresie była również realizacja kontenerowej stacji TRAFO z wbudowanym systemem sterowania.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w rozwoju polskich portów lotniczych, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa i przepustowości ruchu lotniczego w Polsce.