Heli Factor przebuduje lądowisko sanitarne dla śmigłowców Szpitala Powiatowego im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Heliport spełnia ważną rolę w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia w tej części Polski, bo jest wykorzystywany zarówno przez pogotowie ratunkowe, jak i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Prace mają na celu przystosowanie obiektu do wykonywania operacji całodobowych w formule 24/7.

Heli Factor wykona instalacje systemów elektroenergetycznych, związanych z oświetleniem lądowiska oraz przebudowę systemu odwodnienia. Szczegółowy zakres kontraktu przewiduje m.in. oświetlenie strefy przyziemia TLOF i pola wzlotów FATO, system naprowadzania SAGA, wskaźnik ścieżki podejścia HAPI oraz oświetlenie przeszkodowe.
Skala trudności podjętej inwestycji jest niezwykle wysoka, bowiem lądowisko nie będzie wyłączone z użytkowania. Wszystkie działania będą zorganizowane w taki sposób, by w każdym momencie śmigłowce mogły wykonywać starty lub lądowania. Dodatkowo część prac będzie prowadzona w nocy.
Realizacja potrwa do połowy lipca 2018 roku.

Wartość kontraktu wynosi 1.285,350 pln brutto